Dorreth Ebbers
Opleidingscoördinator
Zwolle
1 dag, 09.30-16.30 uur
Ben je niet in dienst van YER, dan zijn de kosten € 350,- (excl. BTW) per persoon inclusief lunch.
10 december 2026 - Zwolle
Opleidingscoördinator
Als jeugdconsulent kom je vaak bij gezinnen waar op meerdere leefgebieden problemen zijn, of die weerbarstig zijn in aangaan van hulpverlening. Deze multiproblemgezinnen vragen een zorgvuldige anamnese op alle leefgebieden en goede samenwerking in de keten om verbindingen tussen problematische leefomgevingen in kaart te brengen en aan te pakken. Deze gezinnen zijn vaak al jaren bekend met hulpverlening en wantrouwt vaak hulpverlening en overheid. Dit vergt een andere benadering. In deze training leer je daarom veel over causale verbanden, gezinsgeschiedenis en aanpakmodellen.
Bij 100% aanwezigheid is deze training geaccrediteerd met 8.0 punten door het SKJ. Certificaat wordt door de opleider verstrekt.
Deze training kan ook als in-company worden verzorgd. In-company is altijd maatwerk, vraag direct meer informatie aan of neem hiervoor contact op met een van onderstaande contactpersonen.
AaanvragenBegeleidingsvragen binnen de Wmo vragen om scherpe afwegingen, duidelijke onderbouwing en professionele gespreksvoering. Zeker wanneer je nog weinig ervaring hebt met begeleidingscasussen, kan dit onzekerheid geven. Wat valt precies onder begeleiding? Wanneer is begeleiding passend? En hoe motiveer je jouw besluit juridisch goed?
Hoe ga je als beleidsmedewerker vanuit je inhoudelijke adviesrol om met de politiek-bestuurlijke context? Welke spanningen zijn te verwachten tussen de ambtelijke en politieke wereld? Is het nodig om politiek neutraal te zijn? Welke competenties heb je hierbij nodig en welke instrumenten kan je inzetten?